Skip to main content

Pilatese abil seljavalust vabaks 18 nädalaga

Meie keha on meie vaimu kodu. Kui me kodu eest hoolitseme, on seal mõnus olla, pähe tulevad värsked mõtted ja me naudime oma emotsioone.
  • Aitab lihaseid süsteemselt ja põhjalikult tugevdada
  • Leevendab lihaspingeid nii seljas kui ka mujal kehas
  • Muudab keha painduvaks ja valuvabaks
  • Tugevdab sinu vaimset ja füüsilist vastupanuvõimet
Pilatese tehnikas pöörame palju tähelepanu harjutuste järgnevusele. See tähendab, et iga harjutus valmistab lihased ette järgmiseks, samas toetades eelnevat harjutust. Selle meetodi tõhus mõju on ka teaduslikult kontrollitud ja tõestatud.

Millest seljavalu tekib?

Seljavalu on väga levinud probleem, mida on elu jooksul kogenud kuni 95% inimestest. See krooniline mure võib meid takistada elamast oma igapäevaelu õnnelikul ja mitmekülgsel viisil. Selleks, et oma seljavalust vabaneda, peame esmalt mõistma, millest see tekib.

 

Enim levinud põhjused:

  • Vale kehahoiak istumisel ja kõndimisel, vähene liikumine ning sundasendid muudavad lülisamba ümber olevad lihased nõrgaks.
  • Nõrgad lihased lülisamba ümber ei toeta piisavalt selga ja kogu keha tervikuna. See väljendub valuna seljas.
  • Selgroolülide vaheliste kõhrketaste väljasopistused, nihestused, rebenemised ja kulumine. Kui kõhrketas ei funktsioneeri õigesti, hõõrub see vastu selgrookanalis asetsevaid närve ja põhjustab põletikku.

Kuidas pilates aitab seljavalu puhul?

Meie keha on üks tervik. Pilatese tehnika geniaalsus seisneb selles, et see treenibki meie keha tervikuna.

Pilates rakendab üheaegselt keha jõudu, keskendumist, liigutuse täpsust, sujuvust ning venitust/sirutust. Nende elementide kombinatsioon tagab selle, et treeningu ajal töötad terviklikult läbi kogu keha lihasgrupid ning arendad keha painduvust.

  • Aitab lihaseid süsteemselt ja põhjalikult tugevdad
  • Parandab sinu kehahoiakut nii istumisel kui ka kõndimisel
  • Muudab keha painduvaks ja valuvabaks, tugevdades sinu vaimset ja füüsilist vastupanuvõime
  • Leevendab lihaspingeid nii seljas kui mujal kehas
Pilatese tehnikas on väga palju tähelepanu pööratud harjutuste järgnevusele. See tähendab, et iga harjutus valmistab lihaseid ette järgmiseks ning toetab eelnevat harjutust. Selle meetodi tõhus mõju on ka teaduslikult kontrollitud ja ära tõestatud. Samuti lähtub treeningsüsteem põhimõttest “igale kehale oma treening” ja on turvaline viis treenimiseks igas vanuses ja kaalus inimesele.

Minu isiklik kogemus valuga

Pariisis elades ja õppides Centre National de la Danc tantsijate koolituskeskuses, olid mul väga tihti puusatraumad, mis takistasid liikumist ja tegid kaasaegse tantsu tantsijana ning lauljana tegutsemise väga vaevaliseks. Töötades koreograaf Claire Filmoniga, suunas ta mind puusavaluga pilatese stuudiosse ja sealt sai alguse minu elukestev kirg.

Ma sain oma piinavale puusavalule leevendust juba kuuajase pilatese treeninguga ning see võimaldas mul tantsimist jätkata. Tänu erakordsele paranemisele tundsin koheselt, et soovin pühendada osa oma elust pilatese tehnika õppimisele.

Pariisist suundusin juba Ameerikasse, kus oli võimalus õppida otse Joseph Pilatese õpilase käe all, kes viivad seda pärandit edasi tänaseni. Ameerikas õppides ja lisatundide võtmiseks õpingutel tuli töötada koristajana New Yorgis, kus päevad olid pikad ning väsitavad. Sellega sai teenida lisaraha ja võtta rohkem eratunde Romana Kryzanowska ja Sari Mejia Santo käest. Vahel olin nii väsinud pikkadest õppepäevadest, et ei jõudnud koju sõitagi ja magasin pilatese klassis mattide peal.

Pärast 14 kuud tihedat süvaõpet sain aru, et see on alles vundamendi esimene kiht. Nüüdseks on enese harimine ja täiendamine kestnud 20 aastat ning mul on kindel tunne oma armsate klientide murede lahendamisel.

Minu peamiseks motivatsiooniks ja kireks on inimeste aitamine läbi pilatese. Olen õppinud 20 aasta jooksul, et lisaks võimlemisele vajab inimene terviklikuks eluks ka muid aspekte. See on mind innustanud arendama oma teadmisi ka toitumisest ja loodusravist, mida kõike soovin ka sinuga jagada.

Mida sellel kursusel osalemine sulle annab?

Sul on mingi liigutus, mis teeb valu. Või ei julge sa enam mõnda liigutust tehagi. Kas märkad, kuidas sinu enesekindlus ning elurõõm langevad seetõttu, et oled harjunud elama valuga? See ei pea nii olema.

See programm on sulle, kui

  • Sa tunned, et seljavalu takistab sul elamast täisväärtuslikku elu
  • Soovid saada teadlikumaks, milliste harjutuste abil on võimalik oma valu leevendada
  • Tahad õppida tundma oma keha ning teada saada, millised harjutused just sinu kehale kõige paremini sobivad
  • Vajad kohta, kus tunned, et sa ei ole oma valuga üksi
  • Oled väsinud elust valuga ning soovid seda muuta
  • Tahad õppida, kuidas oma selja eest hoolitseda ning olla järjepidev

Kursus sisaldab:

Meie elud ning kehad on erinevad ning me kõik väärime personaalset lähenemist. Selleks, et kursusel saaksid kõik soovijad osaleda, olen kursuse üles ehitanud kolme taseme kaupa. Nii saan olla kindel, et ka tugeva seljavaluga inimesel on mugav ja turvaline alustada.
  • Põhjalik teooriaosa ning soovitused harjutuste kohta
  • Kvaliteetsed 8-18 minutilised treeningvideod, mida kaasa teha endale sobival ajal
  • Kolm erinevat raskustaset, sinu vajaduste jaoks kohandatud (algtase, kesktase, edasijõudnud)
  • Facebooki grupp/kogukond motivatsiooni ning toetuse jaoks
  • Personaalne nõu ja olemasolu meili/chati teel, kui sul tekib küsimusi või muresid
  • Soovitused üleüldise elukvaliteedi parandamiseks ning oma keha tugevdamiseks
  • Ligipääsu meie online keskkonda terveks aastat
  • Tasuta tõhus treeningkumm, mis asendab pilatese masinaid, annab sulle täieliku kehatunnetuse ning koormuse, mis on võrreldav jõusaaliga, lähtuvalt sinu tasemest.
  • Raha tagasi garantii! Kui see treeningprogramm ei aita sul seljavalust vabaneda, teeme sinuga personaalse Zoomi tunni, et probleemile jälile jõuda. Kui ka siis mina sind aidata ei suuda, saad 100% oma rahast tagasi. Minu suur soov on aidata sul päriselt seljavalust vabaneda!

Kuidas harjutusi turvaliselt kaasa teha?

  • Ole täpne. Vaata enne treeningut kõik harjutused läbi, et treeningu ajal teaksid, mis sind ees ootab ning saaksid harjutust õigesti kaasa teha.
  • Tee harjutusi õiges järjekorras. Treeningud on üles ehitatud nii, et koormus liigub erinevate lihaste vahel, neid õigel hetkel lõõgastades ja venitades.
  • Kuula juhendamist tähelepanelikult! Pilatese puhul on oluline täpsus.

Minu kogemus valuga

Korduma kippuvad küsimused

Millise seljavaluga inimesele treeningprogramm sobib?

Seljatreening sobib sulle, kui selg jääb istudes valusaks ja kangeks; või on sul raske oma kingapaelu siduda või ülakeha pöörata, et auto tagaistmelt midagi kätte saada.

Kas enne treeninguga alustamist peaks konsulteerima arstiga?

Enne treeninguga alustamist veendu, et sinu arst annab loa harjutuste tegemiseks.

Kui tihti peaks treeninguid tegema?

Maksimaalse tulemuse saavutamiseks soovitame teha trenni 3-4 korda nädalas.

Kui pikk on keskmine treening?

Treeningute pikkused jäävad vahemikku 8-18 minutit, olenevalt raskusastmest.

Kas seda võib teha nii õhtul kui hommikul?

Treenida võib nii hommikuti kui ka õhtuti, aga mitte vahetult enne magamist. Soovitan vähemalt 2 tundi enne magama minekut lõpetada füüsiliselt koormavad tegevused.

Kus seda teha saab?

Sul peab olema piisavalt ruumi, et pikali olles saad käsi liigutada üles ja kõrvale. Sellest ruumis täiesti piisab, et end terveks treenida! Samuti on vaja ühte tugevat köögitooli.

Mõned aastad tagasi, vales asendis asju tõstes, jäi mu selg väga haigeks. Valud alaseljas, pinged kaelas, unehäired, kehvem tuju ja väsimus said minu igapäevase elu lahutamatuteks osadeks. Otsisin abi siit ja sealt, ka arstidelt, kuid kahjuks abi ei saanud. Ajutise lahendusena töötas massaaz, kuid üsna pea olid valud tagasi. Lõpuks leidsin Britti! Algus oli väääga raske, sest ma pole võimlemisega iial tegelenud. Tulemused olid käes ca 3-kuuga! Seljavalud kadusid, sain parema rühi, rõõmsama meele ja väiksema kaalu! Soovitan pilatest Britti käe all teistelegi, eriti seljavaluga inimestele!

Gerti Golozova

Pilatesest on saanud minu lemmiktrenn ja Britist lemmiktreener. Minu jaoks on oluline mitte vasakule-paremale uisapäisa rapsida, vaid treenida teadlikult ning põhjalikult ning "personaalse järelevalve all" 🤓. Tulemuseks on hea enesetunne, uus energia, vastupidav ja tugev füüsis 💪ning ausalt öelda ei morjenda enam, et seda sopast ilma niipalju on sel aastal!

Marianne Reimal

See pole lihtsalt treening vaid teraapia nii vaimne kui füüsiline. Britt Normet treenerina on inimene, kes pühendub ja tunneb oma "patsiente" ning läheneb neile igal juhul individuaalselt ka siis kui on grupitund. Ükski harjutus pole niisama ja oluline on, et sa õpid ja tunnetad oma keha õigesti, ainult siis on kõigest sellest kasu. Minule annab pilates jõudu ja tervist nii kehale kui vaimule.

Marge Kari